Fyrstadsfinalen 2013

Tävlingspassen och matchordningen är följande:

Livestream från Fyrstadsfinalen


Kl. 12.00            IK Sparta – BK Ore 
                         Örgryte IS – Varbergs BoIS
 
Kl. 14.00            Varberg Bois– IK Sparta
                         Örgryte IS –BK Ore
 
Kl. 16.00            Varberg Bois  – BK Ore
                         Örgryte IS – IK Sparta

 

1. IK Sparta
2. Örgryte IS
3. Varbergs BOIS
4. BK Ore

IK Sparta - BK Ore

55 Johan Lindberg - Lukas Ahlgren                         Fall

60  Alex Bica - Katsijev                                        TÖ 9-0    

66  Sebastian Tallroth - Jonathan Wiktorsson          Fall  

74  Zakarias Tallroth -  Hannes Chronvall               TÖ 8-0

84  Robert Rosengren - Timmy Wideheim                3-1

96  Jim Pettersson - Viktor Karlsson                        3-1

120 Tobias Kvarnmark - WO

Örgryte IS - Varbergs Bois

55  Isak Selder - Casper Månsson               TÖ 8-0

60  Martin Persson - Håkan Persson             TÖ 2-8 

66  Daniello DiFeola - Rickard Börjesson      TÖ 8-1

74  Oskar Rolfs - Andre Isberg                    TÖ 8-1

84  Marcus Eurén - Robin Johansson             Fall

96  Anton Eurén - Peter Rundqvist                TÖ 8-0

120  Johan Eurén - Henrik Karlsson              TÖ 10-0

 

Varbergs Bois - IK Sparta

55 Casper Månsson - Johan Lindberg               TÖ 0-7

60 Håkan Persson - Alex Bica                          P 5-4

66 Rickard Börjesson - Sebastian Tallroth         P 5-1

74 Andre Isberg - Zakarias Tallroth                 P 5-9        

84 Robin Johansson - Robert Rosengren          Fall    

96 Peter Rundqvist - Jim Pettersson                P 3-6 

120 Henrik Karlsson - Tobias Kvarnmark         P 0-4

 

Örgryte IS - BK Ore

55 Isak Selder - Lukas Ahlgren                      TÖ 7-0

60  Martin Persson - Islam Katsijev                TÖ 6-2

66  Daniello DiFeola - Jonathan Wiktorsson     TÖ 7-0

74  Oskar Rolfs - Hannes Chronvall               P 3-0

84  Marcus Eurén - Timmy Widehiem             P 1-0

96  Anton Eurén - Viktor Karlsson                 P 2-3

120  Johan Eurén - WO

 

Varberg Bois - BK Ore

55 Casper Månsson - Lukas Ahlgren                TÖ 0-7

60 Håkan Persson - Islam Kaijlev                    TÖ 9-3

66 Rickard Börjesson - Jonathan Wiktorsson     TÖ 7-0

74 Andre Isberg - Hannes Chronvall                 P 4-3         

84 Robin Johansson - Timmy Widehiem             P 2-0

96 Peter Rundqvist - Viktor Karlsson                 WO

120 Henrik Karlsson -                                      WO

 

Örgryte IS - IK Sparta

55  Isak Selder - Johan Lindberg                TÖ 7-0

60  Martin Persson - Alex Bica                    TÖ 0-7

66  Daniello DiFeola - Sebastian Tallroth      TÖ 7-0

74  Oskar Rolfs - Zakarias Tallroth              TÖ 0-7

84  Marcus Eurén - Robert Rosengren          TÖ 0-8

96  Anton Eurén - Jim Pettersson                 P 0-4

120  Johan Eurén - Tobias Kvarnmark          SKADA

 

Klassegrare


55 kg Isak Selder, ÖIS

60 kg Håkan Persson, Varbergs BOIS

66 kg Daniello DiFeola, ÖIS

74 kg Zakarias Tallroth, IK Sparta

84 kg Robert Rosengren, IK Sparta

96 kg Jim Pettersson, IK Sparta

120 kg Johan Eurén, ÖIS 

 

Laguppställning:

Varberg Bois

55kg Casper Månsson

60kg Håkan Persson

66kg Rickard Börjesson

74kg Andre Isberg

84kg Robin Johansson

96kg Peter Rundqvist

120kg Henrik Karlsson

BK Ore

55kg Lukas Ahlgren

60kg Katsijev

66kg Jonathan Wiktorsson

74kg Hannes Chronvall

84kg Timmy Wideheim

96kg Viktor Karlsson

120kg W O

IK Sparta

55kg Johan Lindberg

60kg Alex Bica

66kg Sebastian Tallroth

74kg Zakarias Tallroth

84kg Robert Rosengren

96kg Jim Pettersson

120kg Tobias Kvarnmark

Örgryte IS

55kg Isak Selder

60kg Martin Persson

66kg Daniello Difeola

74kg Oskar Rolfs

84kg Marcus Eurén

96kg Anton Eurén

120kg Johan Eurén

Artikeln inlagd 2013-11-27 01:00:00 av ÖE
och ändrades senast 2013-12-07 20:09:43 av ÖE.